Ансамбълът ни грабна златото в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку

19.04.2025 21:54

Ансамбълът на България спечели шампионска титла в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева представиха отлично своите композиции в азербайджанската столица. И със сбор от 53.400 точки (25.150 на 5 ленти и 28.250 на 3 топки + 2 обръча) заслужено се окичи със златния медал в многобоя, пише Gong.bg.

Втори остана ансамбълът на Китай с актив от 51.850, а с бронза се поздрави ансамбъла на Украйна с общ резултат от 48.250.

Грациите, водени от Весела Димитрова и Ясена Стойнева, се класираха с първи по сила резултат на топки и обръчи и втори на пет ленти. Финалите са утре.


По-рано пък абсолютната европейска шампионка от Будапеща 2024 Стилияна Николова спечели бронзов медал в многобоя при жените и се класира за финалите на всичките четири уреда.

Източник: epicenter.bg

Спорт
Подобни  

Спорт по тв на 7 юни

07.06.2025 09:25    

09.20 Художествена гимнастика, Европейско първенство БНТ 31

Росица Денчева взе 10 поредни гейма и е в топ 4 на "Ролан Гарос"

Росица Денчева е на една победа от това да стане петата българска тенисистка, класирала се за финала на Откритото първенство на Франция при девойки

ММС подкрепя решението на БФС за минимaлен брой български футболисти в титулярните състави

Министерството на младежта и спорта подкрепя решението на Българския футболен съюз за въвеждането на ново правило, изискващо минимaлен брой българс

Георги Иванов: След 3-4 години клубовете ще благодарят за правилото с четиримата българи на терена

Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов заяви, че всички клубове са съгласни с новото правило, което задължава отборите в Първа лига