Андрей Зографски, „Спаси София“: Оттеглихме се, защото не се спазиха обещанията за радикална промяна

23.04.2025 20:29

Не се спазиха предизборните обещания за радикална промяна на София. Точките в споразумението се погазиха една след друга. Виждаме само регрес, но не и прогрес. Това каза в ефира на NOVA NEWS общинският съветник от „Спаси София“ Андрей Зографски, след като вчера Борис Бонев обяви, че формацията сваля доверието си от кмета на столицата Васил Терзиев.

Общинският съветник увери, че зад „Спаси София“ не стоят сенчести лица и никой не ги спонсорира.

„Борис Бонев се отказа от това да бъде кандидат за кмет, за да може ГЕРБ да бъдат изринати от общината и да започне радикално да се модернизира градът. Надявам се, че сега ще можем да представим нашата визия за града. А ние почнахме да роптаем, когато започнаха съмнителните назначения“, каза още Зографски.

По време на интервюто стана ясно, че от формацията на Бонев ще настояват да се преработи проектобюджетът за София за тази година.

„София има нужда от много повече инвестиции, особено по отношение на улиците, градините и осветлението. От „Спаси София“ няма да подкрепим проектобюджета на София за 2025 г., защото това е бюджетът на Фандъкова от 2019 г.“, каза още той.

Тръгваме си, защото не срещнахме разбиране за радикалната промяна за София. Смятаме, че можеше да се направи много повече за града, защото вече половин мандат мина, добави общинският съветник.

На последен въпрос каква оценка по шестобалната би поставил за работата на Васил Терзиев като кмет на София, Андрей Зографски отговори: „Тройка“.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Петкова: Нека Радев намери клиент да купи газ при тези условия, и ще използваме договора с „Боташ"

08.06.2025 21:43    

Оптимистична прогноза за бъдещето на България направи министърът н

Лена Бориславова за президентските избори: Ще излъчим силен кандидат с реални шансове за победа

„Продължаваме промяната” са решени да излъчат силен кандидат с реални шансове за победа, каза в студиото на „На фокус” по N

Андрей Ковачев: Няма кой да ни спре по пътя към еврозоната

Няма кой да ни спре по пътя към еврозоната. Това заяви в предаването „120 минути“ по bTV евродепутатът от групата на ЕНП/ГЕРБ Андр

Властите влязоха в още един хоспис, свързан с „Дома на ужасите“

Властите проверяват хоспис в село Говедарци, собственост на същото лице, управляващо „Дома на ужасите“ в с. Ягода, предаде bTV.