Наистина потребителите трябва да си търсят правата, но преди това трябва и да ги знаят. Затова нека да подскажем какво да направят. Трябва да погледнат към общите условия. Единият от телекомите не даде възможност директно за компенсация. Докато другият реагира доста по-бързо и комуникационно и предложи да компенсира своите абонати с безплатни минути, мегабайти, скорост и т.н. Но те трябва да го заявят. За двата телекома, обаче пише, че в случай, че те са наясно с подобни рискове за прекъсвания - първо трябва да уведомят абонатите си - нещо, което не направиха и двата", това обясни в "Денят започва" на БНТ Габриела Руменова от "Ние, потребителите".
Ако потърсим правата си това означава, че ние ги знаем, непримирими сме и искаме услугата да бъде качествена. Големият въпрос е това ли им е подобряването на услугата?
"Именно заради това ние трябва да реагираме във всеки случай, да следим какви са правата ни задължително писмено да подадем жалба".
Всяка една корпорация пази имиджа си, всички се страхуват от медиите, каза още Габриела Руменова. Добрата и навременна комуникация е от изключителна важност, посочи тя и допълни - "нещо, което не видяхме вчера".
Тя призова компаниите да се опитват максимално бързо да признават, че има някакъв проблем и да правят всичко възможно да го отстранят, както и да държат широката общественост наясно за това какво се случва.
Габриела Руменова поясни, че ако хората са претърпели вреди от липсата на тази услуга, ако преценят могат да потърсят обезщетение по съдебен ред, но размерът му се определя от съда.