Тръмп: Бих искал да бъда папа

Тръмп: Бих искал да бъда папа
30.04.2025 10:15

Американският президент Доналд Тръмп се пошегува, че би бил следващият лидер на Римокатолическата църква.

Бих искал да бъда папа“, каза той, преди да сподели мнението си за това кой всъщност трябва да поеме тази роля.

Ватиканът, която е на почти 2000 години, в момента търси нов духовен лидер след смъртта на папа Франциск този месец.

На въпроса кой трябва да замести Франциск, Тръмп отговори: „Нямам предпочитания“, но добави: „Трябва да отбележа, че има един кардинал, който е от Ню Йорк и е много добър, така че ще видим какво ще стане“.

Кардиналът на Ню Йорк, Тимоти Долан, не се смята за един от фаворитите за нов лидер на Римокатолическата църква, която никога не е била ръководена от американец.

„Това наистина би бил кандидат-изненада, но бих помолил папския конклав и католиците да подходят с отворено съзнание към тази възможност!“, заяви в социалните мрежи републиканският сенатор Линдзи Греъм.

Комбинацията от папа и президент на САЩ има много предимства. Очакваме бял дим... Тръмп MMXXVIII“, добави той.

Източник: novinite.bg

Свят
Подобни  

Путин потвърждава своята готовност за преки преговори с украинците без всякакви предварителни условия

30.04.2025 13:41    

Президентът на Русия Владимир Путин е отворен към идеята за постиг

Доналд Тръмп: Имаме най-успешните първи 100 дни в историята на САЩ

Доналд Тръмп отбеляза своите първи 100 дни на власт с мащабен митинг в щата Мичиган

Нова сесия - нови скандали между депутатите (ОБЗОР)

Начало на новата сесия на парламента. Депутатите ще работят два дни, преди да излязат във ваканция за Гергьовден. Още в първия работен ден

Владимир Путин: Русия е готова за преговори без предварителни условия

Кремъл заяви днес, че Украйна все още не е отговорила на предложението на руския президент Владимир Путин за преки мирни преговори, както и на обяв