Желязков няма да иска смяната на вътрешния министър

09.05.2025 12:23

Премиерът Росен Желязков защити министъра на вътрешните работи Даниел Митов по време на парламентарния блицконтрол в отговор на въпрос дали възнамерява да му поиска оставката заради несправяне с проблемите в системата на МВР.

Въпросът беше зададен от Кирил Веселински от МЕЧ, който посочи като основания действията на разследващите по случая с убийството на 18-годишната Магдалена в Хасково, съмненията за контрабанден канал в Пловдив и за прикриване на полицейски преписки във Велинград.

"На този етап няма да внасям предложение за промяна в състава на Министерски съвет и аз мисля, че реакцията на Министерството на вътрешните работи и в частност на министър Митов по теми, които една част са от 2024 година, а други са нововъзникнали, на този етап не будят в мен съмнение за неговото добро, чистосърдечно и професионално намерение да въведе ред в системата", каза премиерът.


Опозицията ще внесе вот на недоверие по темата, отговори Кирил Веселински.

"Истината е, че има огромен проблем в Министерството на вътрешните работи, за който и вие индикирахте, и ако не го разрешите в най-скоро време, то може би още преди конвергентния доклад правителството ще се разклати сериозно и ще падне, а вот на недоверие на тема "вътрешна сигурност" със сигурност предстои и той може би ще се окаже решаващ за падането на Вашия кабинет", посочи той.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Паси: Крайно време е да дадем на концесия затворените ни уранови находища на съюзнически страни

15.06.2025 20:26    

За 15 дни иранците произведоха ядрени бойни оръжия и тази преванти

Снежана Тодорова бе преизбрана за председател на УС на Съюза на българските журналисти

С 53 гласа Общото събрание на Съюза на българските журналисти (СБЖ) избра за председател на УС на СБЖ Снежана Тодорова, съобщават от Съюза.

Ваня Григорова: Ако Радев направи партия и тя е в посоката, в която работя аз, можем да поговорим

Предмет на търгуване в СОС са хора без ясна идеология. Преминати бяха граници, нямах друг изход освен да напусна групата на БСП. За да не дразнят п

Д-р Тасков: Държавата не може да увеличи заплатите на медиците - болниците са търговски дружества

"Статутът на болниците като търговски дружества не дава възможност за пряка намеса на държавата за увеличаване на заплатите на медиците в общинскит