През нощта на места в Западна и Централна България ще има валежи, по-интензивни около и след полунощ в Рило-Родопската област и по Западна Стара планина. На изолирани места ще има и гръмотевици. Вятърът временно ще се ориентира от северозапад, ще е предимно слаб. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София - около 5°.
За сряда от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) обявиха жълт код за ниски температури и слана в някои области на страната. Жълтият код е в сила за София-област, София-град, Кюстендил, Враца, Ловеч, Пловдив, Стара Загора, Габрово, Разград, Търговище и Добрич. Там се очаква температурите да бъдат минусови.

НИМХ
Утре над много райони облачността временно ще намалее, но сутринта на места в низините ще има краткотрайна мъгла, а по високите полета и в североизточните райони ще има условия за слана. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Главно в Югозападна България, около Стара планина и в североизточните райони ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, в София - около 16°.
В планините ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Над 1800-2000 метра надморска височина дъждът ще преминава в сняг. Ще духа умерен, временно силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 11°, на 2000 метра - около 3°.
По Черноморието облачността временно ще намалее, но сутринта на изолирани места ще има краткотрайна мъгла. След обяд главно по северното крайбрежие ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от южна четвърт. Максималните температури ще са 16°-17°. Температурата на морската вода е 14°-16°. Вълнението на морето ще бъде около 2-3 бала.