В Народното събрание трябва да се занимаваме със законодателство, а не да следваме този дневен ред, който опозицията налага – непрекъснато се предлагат изслушвания, съставяне на временни комисии и т.н. Не сме против теми, които са от обществен интерес да са обект на изслушване, но затова има комисии.
Това заяви председателят на парламентарната социална комисия Деница Сачева от ГЕРБ-СДС в предаването „Лице в лице” по бТВ.
Важно е да коментираме темата за 15 млн. лева, отпуснати за транспорта на София, защото това е решение, за което призовавахме да се вземе отношение още преди месец. Въпросът не е финансов, а управленски. Има управленски решения, които трябва да се вземат на общинско ниво, и когато те станат проблем на цялата държава, то нямам как държавата да не се намеси, коментира тя казуса с транспортния хаос в столицата.
"Проблемите трябва да се решават там, където възникват, ако някой не може да ги решава на мястото, където възникват, то най-логичното нещо е той да подаде оставка. Който изнася проблемите на по-високо ниво, от нивото, до което той е достигнал, значи не е компетентен да управлява един град. Не може в продължение на месеци ние да се занимаваме с този проблем. Когато г-н Борисов беше кмет, той нямаше нито един общински съветник, припомни депутатът от ГЕРБ-СДС.
„Ако някой непрекъснато намира оправдания защо да не свърши нещо, значи очевидно не става тази работа“, каза Сачева.
Според нея няма как цял град да остане в хаос, защото някой не си върши работата. Тя призова кметът и общинската администрация да си свършат работата и допълни: „Нека г-н Терзиев сам да прецени дали е полезен със своите действия на столицата. Не може да се оставят проблемите нерешени. И най-лошото решение е по-добро от липсата на решение. На нас само ни се предлага липсата на решения, а това не е добър атестат”.
Думите на Сачева са в коментар на изказване на Борисов от сутринта, в което той призова столичния кмет Васил Терзиев да подаде оставка.
„Очакванията са за положителен конвергентен доклад за приемането ни в еврозоната. Повече от логично е да влезем в еврозоната и да получим възможността не само да се интегрираме пълноценно и да имаме възможност да участваме във взимането на решения, но и действително българските граждани да не бъдат третирани като такива от държава на втора скорост”, коментира Сачева.