Радев: В закона за еврото, който съм обнародвал, няма дати. Властта отказва да чуе гласа на хората

29.05.2025 20:58

Властта отказва да чуе гласа на хората. Страхува се да се допита до народа. Опитите да бъда атакуван с това, че съм обнародвал закона за еврото са някаква много слаба, плоска манипулация, защото в този закон няма абсолютно никакви дати. Там има условия и процедури.


Това каза президентът Румен Радев пред журналисти в град Белоградчик, където участва в официалното отбелязване на 175-ата годишнина от въстанието срещу османската власт в Северозападна България, предаде БТА.

И кой преди една година е знаел, че правителството ще поиска извънреден конвергентен доклад, без да води каквато и да е реална информационна кампания, без да е направило реална оценка на риска, без мерки, без готовност на органите, без процедури и без финансова буфери, добави Румен Радев.

Днес честваме Белоградчишкото въстание и това е бунт срещу безправието, посочи президентът. По думите му е тъжно, че 175 години по-късно българите страдаме от същото, властта отказва да чуе гласа на хората, страхуват се да се допитат до народа.

Опитите на Борисов, Пеевски и тяхното правителство да изместят темата, да ни внушават, че инфлацията е под изискуемия праг, да представят процеса на въвеждане на еврото като процес, в който хората нямат глас, нямат думата, и това е демонстративно високомерие и би трябвало да си дават сметка за последствията от своето поведение, коментира Румен Радев.

За рокадите в ДАНС вече съм казал – това е груб опит и настъпление срещу демокрацията, посочи държавният глава.

Според него това се прави с невероятен натиск и целите са ясни. Целите са овладяване на службата и нейното използване, от една страна, за прикриване на кражби и безобразия, от друга страна – за бухалка срещу всички неудобни. И в това отношение вече тече процес на консолидация на тези сили, смята Румен Радев.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Външният дълг на България нараства с близо 4 млрд. евро за година

31.05.2025 13:42    

Брутният външен дълг на България, в т.ч. публичен и частен, възлиз

Президентът заговори за нова политическа алтернатива, която да възстанови демокрацията

Президентът Румен Радев очаквано изказа подкрепа към хората, излезли на протест срещу въвеждането на еврото от 1 януари 2026. Същевременно

Мария Бакалова в родния Бургас за гала премиерата на „Това, което остава“

Актрисата Мария Бакалова пристига в Бургас за гала премиерата на „Това, което остава“. След поредица от прожекции с препълнени зали и правостоящи з

Нови тъмни петна се появиха в морето край Варна

Тъмни петна с неясен засега произход отново се появиха в морето край Варна, съобщи БНТ.Тъмнокафява ивица, с дължина от няко