Гуцанов: 16 проверки са извършени само вчера в различни домове за възрастни хора в цялата страна

19.06.2025 11:50

16 проверки са извършени само вчера в различни домове за възрастни хора в цялата страна. Фрапиращи нарушения не са открити, уточни социалният министър Борислав Гуцанов. Той е в Благоевград, за да постави началото на ремонта на дома за възрастни хора "Света Петка", който е на стойност 5,5 милиона лева.

В страната има 82 държавни домове, в 81 от тях се извършват ремонти, за да се осигурят достойни условия за възрастните хора у нас. Проверките в цялата страна продължават, добави социалният министър.

"Съвместно с министъра на правосъдието г-н Георгиев, подготвяме законодателните промени, които да ги внесем в Министерския съвет и оттам в Народното събрание, защото не е нормално това да не е под Наказателния кодекс и никой да не може да влезе в тези нелегални домове. Извинявайте, но никой не може да се подиграва с хората от Министерството на труда и социалната политика, които искат да си свършват работата. И още по-важното, никой не може да се гаври с живота на тези възрастни хора, така че надявам се народните представители ще подкрепят тези промени, които ще внесем в Народното събрание", каза той.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

30% по-скъпо кисело мляко. Ето как цакат потребителите

16.09.2025 11:33    

За никого не е тайна, че потребителите биват цакани с цените. Има

Експерт прогнозира скок на цената на олиото с до 10% идните месеци

Инфлацията за месец август е 0,1%, а годишната инфлация достига 5,3%, сочат данни на Националния статистически институт. Най-съществено поскъпване

Енергийната система на България е застрашена от кризата в "Топлофикация София"

Столичното дружество "Топлофикация София" потъва в още по-дълбока финансова криза. Само за първите три месеца на 2025 година топлофикацията е натру

Георги Рачев: Днес може би за последно ще видим 30 градуса за тази година

Малък циклон ще се придвижи в източна посока, ще премине през Черно море и ще донесе така необходимите ва