Видин се вдигна срещу 13-годишния побойник. Излиза на протест

Видин се вдигна срещу 13-годишния побойник. Излиза на протест
25.06.2025 11:30

Видин излиза на граждански протест срещу агресията и насилието. Повод за демонстрацията е скандалният случай, при който 13-годишно момче от кризисен център в града удари и повали на земята друго, по-малко дете. Протестът във Видин започва в 17:00 ч. пред Районното управление, а родителите на пострадалото момче поискаха спешни мерки. По информация на NOVA родителите на насилника са се отказали от него писмено и той бил оставен за осиновяване от чужбина.

Кадрите с насилието над 12-годишния Георги светкавично обиколиха социалните мрежи. Момчето е настанено във видинската болница с мозъчно сътресение и рана на лицето.

От Детска педагогическа стая съобщиха, че максималното наказание, което може да бъде наложено на проявилия агресия тийнейджър, е да бъде вкаран в интернат. Решението за това ще вземе комисия към общината, която заседава днес.

По последна информация това не е първият случай на агресия от негова страна. Той е бил записан в едно от местните училища, което обаче посещава само в два учебни дни. Проявява агресия първо към свой ученик, а след това удря шамар на друго дете. Държи се арогантно и със своите учители. Ръководството на училището е предприело всички мерки, посочват от учебното заведение.

Организаторът на днешния протест във Видин - Бари Русев, каза, че демонстрацията е гражданска, а не с политически оттенък. "Основната причина за протеста е случилото се в неделя с Георги. Не искаме този агресивен нападател да живее повече сред нас. Защото днес беше Георги, а утре ще бъде моето дете", заяви Русев.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Общините търсят подходящи сгради за нови домове за възрастни хора

25.06.2025 16:15    

Общините в цялата страна ще направят преглед кои неизползваеми пуб

По разпореждане на съда СЕМ ще избира нов генерален директор на БНТ

Съветът за електронни медии  (СЕМ) ще предприеме необходимите действия за законосъобразно провеждане на процедурата по избор на генерален дире

Пеевски към кметовете и общинари от Каолиново: Трябва да имаме силата, за да управляваме България!

Благодаря ви за мощната подкрепа, когато беше най-трудно, и знайте, че ме имате! И нещата ще се случат по най-добрия начин! Имаме една мисия - да п

Гроздан Караджов представя България на Глобален форум за транспортна свързаност в Истанбул

Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще представи България на Глобален форум за транспортна свързаност в Истанбул.