Атанасов, БСП: РСМ ще има своята европейска интеграция, ако спази Европейския консенсус от 2022 г.

25.06.2025 17:16

„Докладът, който излезе от външна комисия на ЕП, е притеснителен. Поздравявам всички български евродепутати, които показаха, че могат да работят заедно, когато става въпрос за защита на националния ни интерес.“

Това заяви пред журналисти в парламента народният представител от ПГ на „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Атанас Атанасов.

Той припомни, че миналия месец в националния ни парламент е имало също единодушие по темата и всички партии са препотвърдили, че спазваме европейския консенсус от 2022 г.

„Единственият вариант РСМ да има достъп до европейска интеграция е, тя да спазва същият този консенсус “, призова социалистът.

Депутатът, избран от София, изрази притеснение от случващото се в Столична община и заяви, че следи казуса. „Поздравявам районните кметове и общинските съветници, които са събрали смелост, преборили са се със страха и са изнесли тези данни, нека компетентните органи да си свършат работата, защото става въпрос за много сериозни съмнения за корупция“, подчерта той. По думите му вчера сме станали свидетели, че е бил арестуван и зам.-кмет на столична община. „Всички граждани на София забелязваме, че вече 2 години градът ни тъне в безвремие и разруха. Надяваме се причината за това да не е и корупция“, коментира той.

Атанасов наблегна, че ситуацията е трагична до толкова, че е възможно прегласуване на бюджета на столицата утре. Той припомни, че след стачките на работниците в градския транспорт е гласувано увеличение на заплатите им. „Кметът на София не изпълнява решението на Столичния общински съвет, което е недопустимо“, заключи Атанасов.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Шалъфов към Петков: Мъжко беше да ни се извините! Целият изпълнителен съвет на ПП да подаде оставка

25.06.2025 22:21    

"Били сме кадрова грешка, предатели и купени, защото с

Радев: Трябва да се ускори подготовката на летателния състав на изтребителите F-16

Президентът Румен Радев отбеляза необходимостта от ускоряване на подготовката на летателния състав на изтребителите F-16, подходяща платфор

Росен Желязков ще участва в заседанието на Европейския съвет на 26 и 27 юни в Брюксел

Министър-председателят Росен Желязков ще участва в заседанието на Европейския съвет, което ще се проведе на 26 и 27 юни в Брюксел. Срещата ще събер

Авиокомпаниите ще са длъжни да пускат втори безплатен багаж

Евродепутатите от транспортната комисия на ЕП приеха революционни промени в правилата за ръчния багаж в самолетите.Според тях пътниците вече