Над 7000 варненци в подкрепа на защитниците на бездомните животни в града

Над 7000 варненци в подкрепа на защитниците на бездомните животни в града
29.06.2025 10:43
Радио Варна/БНР

Във Варна беше създадено Координационен център "Зоопатрули", с цел противодействие на насилието над животните. В кварталите на града ще има представители на структурата, които ще следят да няма посегателства над бездомните животни, за които се грижат. Това разказа за "Хоризонт" Стефан Курдов.

"Проведохме среща с ръководството на Дирекцията на полицията. Показаха подчертан интерес да помогнат, приемственост в превенцията спрямо престъпленията към животните и сме обнадеждени, че ще започнем от някъде. Има доста хора, проявили интерес, защото града е голям, животните, които са без дом, ще има кой да се грижи за тях, ще имат закрила."

Търсят се и осиновители не бездомните животни.

В подписка над 7 хиляди варненци искат хуманно отношение към бездомните животни. И още - да ги има "Зоопатрулите", да има звено зоополиция, както и ден на осиновяването.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Георги Владов е новият председател на младежкото ГЕРБ

29.06.2025 14:46    

26-годишният Георги Владов е новият председател на Младежката орга

Цветомир Петров преди Националния съвет на ПП: Това, което се случи, е трус

Това, което се случи в последните седмици, наистина е трус, нека да се съберем, за да видим как ще действаме оттук нататък, коментира пред журналис

Има ли изобщо голяма хищна маца в Шумен? Черният леопард мигрирал у нас от Сърбия или Унгария

Въведените ограничителни мерки в района на природен парк „Шуменско плато“ отпадат след анализ на създалата се ситуация около издир

Премиерът Желязков на форума на ГЕРБ: Най-важното е да искаме по-добър живот за хората

Най-важното е да искаме по-добър живот за хората, заяви в речта си на младежката конференция на ГЕРБ премиерът Росен Желязков.