Отново не спазиха срока за пускане на дългоочаквания път Мездра - Ботевград. Днес оглед на трасето извърши приемателна комисия, назначена от ДНСК. Поради продължаващия строеж по лот 1, движението ще бъде временно двупосочно - около 6 км в едното платно. Очаква се утре или в следващите дни институциите да излязат с решение за отварянето на пътя. Мирослава Георгиева следи темата.
30 юни беше последният от последните срокове за пускане на пътя Мездра - Ботевград. Въпреки уверенията на регионалния министър, който няколко пъти инспектира трасето, пътят е все още затворен. Лот 2 - Мездра - Лютидол е готов за приемане на Акт 16, за разлика от Лот 1, който е от Лютидол до Ботевград. Усилена работа кипеше от строители, енергетици, алпинисти и много др.
Атанас Георгиев - алпинист - сондьор Сондираме укрепваме баира с анкери. после ще се бетонира, ще се слагат планки и гайки итака в процес на работа. както виждате много фирми работят тук, така, че всеки гледа да си върши работата възможно най-бързо и да се спазва сроковете.
Очаква се решението на приемателната комисия, която днес е била на оглед. Това е екип от 24 институции, която се е запознала на място с всички документи по обекта на Лот 2 - Мездра - Лютидол.
Иван Аспарухов - кмет на Община Мездра И сега всичко е в ръцете на управляващия орган - МРРБ, АПИ. като получат документите да решат кога официално го отварят. предполагам, че има някакво технологично време, заповеди да си подготвят и т.н. относно новите маршрути.
Кметът на Мездра опроверга и спекулациите, че трасето се отваря временно за летния сезон.
Иван Аспарухов - кмет на Община Мездра Не няма да се отваря само за летния автомобилен .. целта е да се отвори пътя за да поеме товарния трафик. Така, че в случая могат да бъдат доволни превозвачите.
Около 6 км движението ще се осъществява временно двупосочно в едното платно,т.к. все още текат строителни дейности по лот 1, който трябва да бъде завършен тази есен.