Министърът на здравеопазването разпореди проверка в „Майчин дом“ след сигнал на родилка

13.07.2025 14:06

Разпоредил съм проверка на „Медицински надзор“ в „Майчин дом”. Това каза министърът на здравеопазването Силви Кирилов във връзка с разказ в социалните мрежи на майка, родила в лечебното заведение.

Той добави, че ще изчака резултатите от проверката, ще се анализират фактите и обстоятелствата и тогава ще излезе с управленско-административно решение.

След публикация в социалните мрежи, в която пациентка твърди, че е била обиждана, удряна и е получила грубо отношение от лекар в „Майчин дом“, болницата се самосезира, каза вчера пред медиите доц. д-р Сергей Славов началник на Родилна зала към Родилна клиника.

Той обяви, че вътрешната проверка на болницата е установила, че голяма част от твърденията не отговарят на истината.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Асен Василев: В понеделник завеждам дело срещу Пламенка Димитрова

13.07.2025 19:11    

Не съм направил нищо, което да нарушава закона, ако продължат с по

Президентът Радев и министър от Узбекистан обсъдиха икономическо партньорство между двете страни

Разширяване на партньорството и обмяната на опит между България и Узбекистан в сферите на икономиката, енергетиката, транспорта, високите технологи

Петкова уличи ПП в лъжа: Няма искане за 1 млрд.лв за новата детска болница, а предварителен анализ

Не става дума за искане за предоставяне на средства, а информация във връзка с изготвен предварителен анализ от дружество, избрано по времето на пр

Симеон Дянков: Доналд Тръмп и Теменужка Петкова ни вкараха в еврозоната

Геополитическата ситуация в света помогна на България да се присъедини към еврозоната. Това заяви в „120 минути“ председателят на Фиска