Публично беше избран съставът, който ще се произнесе за постоянния арест на Благомир Коцев

16.07.2025 16:10

При публично разпределение на дело бяха избрани тримата съдии, които утре ще се произнесат за постоянния арест на варненския кмет Благомир Коцев. Чрез жребии бяха избрани имената на съдиите Атанаска Китипова, Александър Желязков и Десислав Любомиров. Докладчик по делото ще бъде съдия Атанаска Китипова, съобщи БТА.  

В Апелативен съд – София беше извършено публично случайно разпределение на дело, образувано по жалба на задържания Благомир Коцев срещу определение на Софийския градски съд, с което му е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“.  

Делото бе разпределено със системата за случайно разпределение на делата в присъствието на медии от ръководителя на Наказателна колегия и зам.-председател на Софийския апелативен съд Александър Желязков. Това се случи по искане на адвокати от страната, както и заради засиления обществен и медиен интерес. 

Миналата седмица кметът на Варна Благомир Коцев и още трима души бяха арестувани. След това обвинени и задържани по разследване за корупционно престъпление във Варна. На 12 юли Софийският градски съд постанови "задържане под стража" за варненския кмет, на двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов и на бизнесмена Ивайло Маринов. В понеделник недоволните от задържането на кмета се събраха пред сградата на Общината. 

По-рано днес бившият заместник-кмет на Варна Диан Иванов обяви, че е дал под натиск показанията си по разследването срещу Благомир Коцев. 

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Илиян Йончев, БСП-ОЛ: Държавата показва воля превантивно да се бори със спекулата

16.07.2025 22:15    

Държавата показва воля превантивно да се бори със спекулата. Това

Рядък феномен стресна софиянци, иде страховита промяна на времето

Рядък феномен се появи в небето над София и стресна столичани. Става въпрос за кръгло хало. А това, според народната метеорология, е знак, че предс

Протести в подкрепа на кмета Благомир Коцев в София и Варна

Тази вечер пред Съдебната палата в София се провежда протест против „избирателното правосъдие”. Демонстрацията е под наслов „ Да с

Кирил Добрев: Тротинетките ще имат регистрационен номер и гражданска отговорност

"Пътната инфраструктурата изостава от напредването на технологиите, многобройните автомобили и скоростта, с която се движат. Затова с този законопр