Температурите ще скачат до 36 градуса през уикенда

Температурите ще скачат до 36 градуса през уикенда
06.08.2025 14:00

Националният институт по метеорология и хидрология публикува актуализирана прогноза, която показва установяване на типично лятно време през следващите дни. Според синоптиците, след нестабилния период в началото на август, предстоят слънчеви дни с температури в обичайните граници за сезона.

"Утре ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността", съобщиха от НИМХ. Максималните температури ще достигнат между 29 и 34 градуса, като най-високите стойности се очакват в югоизточните райони на страната.

Временни валежи в планините

По Черноморието времето ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността след обяд, но без валежи. Ветровитостта ще е умерена до временно силна от изток-североизток, а температурата на морската вода ще се задържи между 26 и 27 градуса.

В планинските райони ще преобладава слънчево време, но след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На отделни места в масивите в западната половина от страната ще има краткотрайни валежи и гръмотевици.

Установяване на устойчиво време

В петък и събота се очаква установяване на слънчево време с минимални валежи. През първия ден над планините ще има купеста облачност с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи.

Вятърът ще бъде от североизток, слаб, а по Черноморието след обяд до умерен. Температурите постепенно ще се повишат, като в събота преобладаващите максимални стойности ще бъдат между 31 и 36 градуса.

Атмосферното налягане остава по-високо от средното за месеца и ще се запази без съществена промяна, което гарантира устойчивостта на хубавото време.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Работодателите с остра позиция срещу проекта на държавен бюджет за 2026 г.

03.11.2025 21:41    

Асоциацията на организациите на българските работодатели разпростр

Кризата с боклука в София: Изборът на турска фирма предизвика напрежение в общинския съвет

Консорциум с участие на турска фирма ще събира боклука в столичните райони "Илинден", "Надежда" и "Сердика" от догодина. Това беше единственият кан

Радев пред Асоциацията на почетните консули: България разчита на усилията ви

България разчита на усилията на почетните консули от цял свят в страната ни да допринасят за откриване на нови партньорства в сферите на икономикат

МФ публикува изпълнението на бюджета към 30.09.2025: Приходите са 66,2% от годишните разчети

Министерството на финансите публикува данните за изпълнението на бюджета към 30.09.2025 г., съобщиха от пресцентъра на ведомството. Ос