Данъчните в Гърция погнаха чужденци с имоти в страната

Данъчните в Гърция погнаха чужденци с имоти в страната
10.08.2025 12:22

Агенцията по приходите в Гърция започва проверки на чужденците, които притежават имоти в страната и има съмнение, че ги отдават под наем без да плашат данъци.

Поводът е протест на собственици на частни квартири в Аспровалта.

Съгласно репортаж на държавната телевизия ЕРТ има официално оплакване до финансовите служби, че чужденци, предимно от балканските страни, отдават под наем имоти на свои сънародници в Аспровалта без да плащат данъци. Собствениците на частни квартири в туристическия град отчитат значителен спад на клиентите, което според тях се дължи на нелоялна конкуренция от страна на собственици от балканските страни, се посочва в жалбата.

По данни на местните брокери българите в последните пет години са закупили десетки имоти в района на Аспровалта от апартаменти до вили.

Много от българските граждани дават обяви, че отдават имота си под наем за сезона чрез различни платформи, включително и в специални групи във Фейсбук. Гръцките власти въведоха допълнителна регулация на този пазар, за да спрат укриването на приходи и неплащане на данъци. Глобите започват от 5 хиляди евро и се удвояват при следващо нарушение, посочват адвокати.

Проверките на частните квартири се извършват активно не само в Аспровалта, но и в цяла Северна Гърция, предаде БНТ.

Източник: novinite.bg

Свят
Подобни  

"Хамас" върнаха на Израел тяло на убит български гражданин

31.10.2025 20:52    

Тялото на заложник с българско гражданство е било върнато от палес

CNN: Пентагонът е одобрил доставката на "Томахоук" за Украйна, но крайното решение е на Тръмп

Пентагонът е дал зелена светлина на Белия дом да предостави на Украйна далекобойни ракети "Томахоук", след като е преценил, че това няма да се отра

Година след трагедията в Нови Сад: Скръб, протести и обвинения в корупция

Година след трагичното срутване в Нови Сад, в Сърбия все още отекват въпросите за случилото се и търсенето на отговорност. Семействата на загиналит

Русия използва ракета в Украйна, която накара Тръмп да се откаже от ядрен договор

Русия е използвала крилатата ракета 9M729 при атаки срещу Украйна, като това е първото официално потвърждение, че тази ракета, предизвикала излизан