Полиция пази Елените от мародери, задържаха двама

05.10.2025 11:31

Полицията взе спешни мерки срещу мародери в наводнения от стихията комплекс Елените. Двама вече са задържани. 

Докато спасители и униформени помагали за разчистването на комплекса, мъжете минали по тайни пътеки и дошли откъм гората, за да не ги забележат. След това минали по наводнените домове, правейки се на част от екипите, и задигнали голяма сума пари - 4500 евро.

Полицаите обаче са ги задържали с плячката.

Двамата са от Свети Влас и са криминално проявени.

Освен парите те заграбили куфар с два лаптопа, скъпи парфюми и скъпи дрехи, каза директорът на ОДМВР-Бургас старши комисар Владимир Маринов. Предстои арестуваните да бъдат разпитани. 

КПП бе изградено на входа на Елените, като колите се пропускаха след щателна проверка. Охраняват се всички подстъпи към Елените, включително и плажната ивица, за да няма достъп.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Студенти от протестите създадоха инициатива "СТОП"

17.12.2025 22:51    

Студенти, участвали в протестите през последните седмици,

БАБХ:Арсен в бебешка храна!Става дума за био зърнена каша "Ориз 4+", марката "Слънчо" за бебета

Агенцията по безопасност на храните е установила наличие на неорганичен арсен над допустимите норми в бебешка храна. Пробите са взети в края на ное

МОН: Директорът на училището в София с камери в тоалетните е освободен от длъжност

Директорът на 138-мо Средно училище за западни и източни езици (СУЗИЕ) „Проф. Васил Златарски“ е освободен от длъжност. Както о

Патриарх Даниил дари 20 000 лева за оборудване за детско отделение на ИСУЛ

Патриарх Даниил дари 20 000 лева за оборудване за Детското отделение "Уши, нос, гърло" на столичната болница "Царица Йоанна" - ИСУЛ.Парите с