Възстановени са правомощията на подуправителя на НЗОК проф. Момчил Мавров

04.11.2025 18:01

Всички правомощия и контролни функции на подуправителя на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) проф. Момчил Мавров са възстановени със заповед на управителя на НЗОК.

Това съобщиха от пресцентъра на НЗОК. Правомощията му са възстановени от днес.

На 16 октомври от НЗОК съобщиха, че правата на подуправителя проф. Момчил Мавров са ограничени заради проверка на дейността на всички дирекции и административни структури.

Вътрешната проверка от Инспектората в Централното управление на НЗОК във връзка с работата на дирекция “Медицински изделия и помощни средства” приключи, информираха днес от пресцентъра на здравната каса. Проверката продължава в други звена, посочиха още оттам и добавиха, че при констатирани нарушения или пропуски в дейността на администрацията те ще бъдат отстранявани своевременно.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Патриарх Даниил се срещна с парламентарната група на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА

04.11.2025 21:04    

В Синодалната палата днес се състоя среща на българския патриарх Д

Рая Назарян: Ще осигурим плавен, прозрачен и успешен преход към еврото

Ще продължим да работим интензивно, за да осигурим плавен, прозрачен и успешен преход към еврото. Това заяви председателят на Народното събрание Ра

Кристин Лагард и Димитър Радев представиха българските евробанкноти

Кристин Лагард, президентът на Европейската централна банка, и управителят БНБ Димитър Радев представиха на пресконференция новите евробанкноти, с

Виктор Папазов: Всички държави, влезли в еврозоната, затъват. Качихме се на "Титаник", който потъва

"Еврото е стратегически избор дотолкова, доколкото това е отказ от национален суверенитет". Това заяви пред БНР икономистът Виктор Папазов, завърши