Радев: Самото назначаване на особения търговски управител на "Лукойл" е извън закона

15.11.2025 11:12

Аз съм загрижен за българската Конституция и за правовата държава, самото назначаване на особения търговски управител на "Лукойл" е извън закона.

Това каза пред журналисти президентът Румен Радев, който открива турнир по тенис в памет на генерал-майор Нейко Ненов, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

По думите на държавния глава съгласно закона на управляващите особеният търговски управител трябва да разработи подробен шестмесечен план за дейността, който да представи пред Съвета по сигурността към МС, където да бъде одобрен.

"Кога той разработи такъв план, кога се запознаха най-малкото той даже не е присъствал на съвета", попита Радев.

По думите му дейност, която по зародиш е в нарушение на закона, има риск да води до законови нарушения. Има по-голяма криза от потенциалната криза с горивата - кризата с българската политика, каза Радев. 

Правителството вчера назначи Румен Спецов за особен търговски управител на четирите дружества на „Лукойл“ в България, припомня.  Преди това се проведе заседание на Съвета по сигурността към Министерския съвет относно избора за особен управител на "Лукойл Нефтохим Бургас", на което бяха изслушани доклади на компетентните министри и бе обявено предложението до Министерския съвет за назначаването на особен управител на дружествата.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Премиерът Желязков: Подкрепата ни за общините ще бъде постоянна и последователна

Правителството и управляващото мнозинство в Народното събрание мислим и работим в една посока – с хоризонт за пълен мандат.

Без коледни добавки за пенсионерите тази година, обяви Сачева

Коледни добавки за пенсионерите тази година не са планирани, заяви в интервю за NOVA заместник-председателят на парламентарната група на ГЕ

Иван Таков: София ще изпадне в аварийно положение

Кризата с боклука се задълбочава. До Ивановден, 19 района в София ще бъдат в положението на Люлин и Красно село. Само чу