Премиерът Желязков ще се срещне с италианския премиер Мелони през март догодина

01.12.2025 19:34

Голяма междуправителствена среща на България и Италия ще се проведе през месец март догодина. За това се договориха министър-председателят Росен Желязков и италианският премиер Джорджа Мелони, които се срещнаха днес в Рим, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет.

В хода на разговора им Желязков и Мелони обсъдиха теми във връзка с предстоящото през настоящия месец заседание на Европейския съвет. Акцент беше поставен върху конкурентоспособността на европейската икономика и смекчаването на въздействието на зеления преход в този контекст.

Във фокуса на разговора беше също сътрудничеството в областта на отбраната. Войната в Украйна и миграцията бяха други две теми, които Желязков и Мелони също дискутираха на срещата.

Желязков е в Рим днес за участие в официалната церемония, на която ще бъдат представени стартът и маршрутът на колоездачната обиколка на Италия – „Giro d'Italia 2026". България е избрана за домакин на откриването и на първите три етапа на обиколката през 2026 г. Това е един голям, взаимен успех на България и Италия, изтъкна Желязков.

Премиерът определи събитието като голяма възможност и за регионалното развитие, и за туризма, и за промотирането на спорта, и на България като дестинация. Това показва и доверие в нашата възможност да организираме и да провеждаме такива огромни световни прояви, добави министър-председателят.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Контрапротест срещу ПП-ДБ организираха в Стара Загора

01.12.2025 20:35    

Първият в страната граждански контра-протест затисна малоб

Омбудсманът:Протестът е политически, по-важно е да има широко обществено обсъждане за бюджета

Омбудсманът на България Велислава Делчева коментира в предаването „Още от деня“ актуалната ситуация около протестите и предложе

Асен Василев: Надявам се този пагубен за страната бюджет да бъде оттеглен и напълно преработен

Силно се надявам този пагубен за страната бюджет да бъде оттеглен и напълно преработен, каза Асен Василев от „Продължаваме промяната - Демокр