Нови протести се проведоха в София и няколко града на страната

03.12.2025 20:19

Нов протест пред Министерски съвет тази вечер срещу управлението на страната.

Малко след 18:00 часа граждани се събраха под прозорците на властта. Казват, че протестът им е спонтанен и е организиран след призиви в социалните мрежи, предава NOVA.

На място има полицейско присъствие. Движението в района се извършва нормално. 

От Столичната община уточниха, че при тях не е постъпило предварително искане за разрешение за протестни действия.

Източник: БТА

Протест против увеличение на местните данъци и срещу проекта за държавен бюджет за 2026 г. има и в Русе. Той е организиран от "Продължаваме промяната - Демократична България" пред сградата на Областната и общинската администрация в града, съобщава БТА.

В него участват и представители на местните структури на МЕЧ и "Величие". Присъединиха се и младежи, участвали в шествието, организирано по-рано с искания за смяна на системата. Присъстващите скандираха "Оставка" и "Мафия".

Източник: БТА

Граждани излязоха на протест и пред сградата на Община Шумен с национални знамена и скандирания "Мафия", "Мафията вън" и "Българи юнаци".

По информация от охраняващите протеста полицаи на събитието са около 100 души.

Източник: БТА

Жители на Дупница също излязоха на протест тази вечер в града, предава "Фокус". Протестът е организиран в социалните мрежи. Демонстрацията протича мирно и без напрежение.

Хората изразяват своето мнение относно управлението на страната, бюджетът за следващата година и бъдещето на България.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Калоян Паргов: БСП засега остава в управлението

04.12.2025 00:23    

БСП засега остава в управлението предвид това, че социалните разхо

Лаура Кьовеши и Георги Георгиев обсъдиха сътрудничеството между България и Европрокуратурата

Сътрудничеството между българските правораздавателни органи и Европейската прокуратура беше обсъдено днес на среща между министъра на правосъдието

Красимир Вълчев за студентските такси: Работим по промени в Закона за висшето образование

Работим по промени в Закона за висшето образование (ЗВО), но те не са готови. Държавните висши училища сами определят таксите за студентите в плате

Радев: Справянето с корупцията и с олигархичните зависимости е от ключово значение за бъдещето ни

"Справянето с корупцията и с олигархичните зависимости е от ключово значение за бъдещето на България и за перспективите на младите хора