БЧК:Турист почина в Пирин вчера следобед, температурите в планината стигат до минус 20 градуса

12.01.2026 10:35

Мъж е загинал в Пирин вчера следобед. Той е бил в труднодостъпен терен при лоши метеорологични условия, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст.

Не са подходящи условията за туризъм без добра екипировка и подготовка, посочиха от Планинската спасителна служба на БЧК. 

Температурите в планините са отрицателни - от минус 10°, а на някои места достигат до минус 20°. Заледено е, със значителна облачност, на места има силен вятър.

От ПСС съветват туристите да подходят с внимание при заледяванията в планините и да имат добра екипировка.

Жълт код за ниски температури обявиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) за 18 области на страната за днес.

Източник: БТА

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

С. Игнатов обсъждал в Киев въвеждане на украинския образователен компонент в българските училища

 Украйна и България ще засилят сътрудничеството си в областта на образованието, като по-специално страните се споразумяха за развитието на укр

Служебният Гюров подписа 10-годишно споразумение със Зеленски, обещава заедно да вървим в ЕС и НАТО

Ще продължим да подкрепяме Украйна и ще вървим заедно по пътя към нашето общо бъдеще в Европейския съюз и НАТО. Това заяви министъ

Радев с критика към Гюров: Българите очакват от вас честни избори, а не въвличането ни във война!

Румен Радув, който се явява на изборите с "Прогресивна България", реагира остро на подписаното днес от служебния премиер Андрей Гюров 10-годишно сп