Атанас Зафиров поздрави То Лам за преизбирането му начело на Виетнамската комунистическа партия

26.01.2026 16:06

"Изразяваме нашата увереност, че решенията на 14-ия конгрес на ВКП, на който Вие бяхте преизбран за Генерален секретар, ще поведат не само партията, но и страната Ви към постигането на още по-големи вътрешни и международни успехи".

 

Това се казва в поздравителен адрес изпратен от председателя на НС на БСП и заместник-министър председател в оставка Атанас Зафиров към генералния секретар на Централния комитет на Виетнамската комунистическа партия То Лам по повод преизбирането му. Това съобщиха от пресцентъра на БСП.

 

В адреса председателят на БСП изразява увереност, че България и Виетнам ще продължат да развиват своето сътрудничество в областта на икономиката и технологиите, образованието и други сфери, както и дружеските връзки между Българската социалистическа партия и Виетнамската комунистическа партия.

 

"Благодаря Ви за усилията нашите две партии да възстановят традиционните си дружески отношения. Посещенията на най-високо равнище и общите ни инициативи за пореден път доказват, че неизменно ни свързват дълбоки традиции и общи социалистически ценности за мир, справедливост и равенство, в интерес на хората на труда. Близките отношения между нашите две партии подпомагат подновяването и на добрите взаимоотношения между страните ни",  пише още Атанас Зафиров.

 

Припомняме, че в края на миналата година делегация начело с генералния секретар на ВКП и президент на Виетнам То Лам беше в България по покана на БСП. Той бе посрещнат на летището от председателя на левицата и се включи в редица срещи.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Изненадващо! Николай Копринков, най-приближеният на Радев, остава в екипа на Йотова. Засега!

26.01.2026 18:08    

Изненадващо Николай Копринков, секретар по вътрешна политика на Ру

Министерството на финансите предлага радикална промяна в управлението на средствата за втора пенсия

Министерството на финансите предлага радикална промяна в управлението на средствата за втора пенсия, която ще позволи на пенсионните фондове да инв

Проучване: Над 65% от училищата и детските градини у нас нямат вентилационни системи

В края на 2025 г. Българска асоциация „Отопление, вентилация и климатизация“ (БАОВК) проведе национално проучване за състоянието на качеството на в

Йотова стартира консултациите за назначаване на служебен премиер, среща се с Назарян във вторник

Президентът Илияна Йотова ще проведе среща с председателя на 51-вото Народно събрание Рая Назарян. Това ще стан