Николай Дренчев: Партия "България може" е фактически занулена

28.01.2026 14:49

Партия "България може" е фактически занулена.

Това заяви пред БНР изключеният от редиците й Николай Дренчев. 

На извънредно заседание на Изпълнителния съвет са отстранени петима от нейните членове – Иво Русчев, Александър Рангелов, Красимир Гълъбов, Севделина Петрова и Николай Дренчев.

"Ние отхвърляме категорично всички обвинения. Няма каквото и да било уронване на престижа", каза Дренчев и посочи, че е един от създателите на партията.

"Тя се развиваше много добре и анализаторите я виждаха като логичен избор на президента Румен Радев за мандатоносител.

Мисля си в чия полза е това, което се случва. Единствената идеята, която ми хрумва, е, че някой се е опитал да удари президента Радев като го лиши от една възможност за мандатоносител. Някой политически опонент на бъдещия проект на президента Радев е използвал малодушието на Кузман Илиев и той, уплашен е предпочел да занули политически партията си, отколкото да се озове на върха на политическите събития. Едно място, за което той не е бил готов нито емоционално, нито интелектуално.

Тази партия е разцепена. Структури и реална дейност гарантирам, че няма да видим. Говорим за едно неприемливо поведение на Кузман Илиев и на кликата около него, което отвращава хората и те масово напускат. Тази партия въобще няма да успее да се яви на изборите и да направи какъвто и да било резултат."

Не съм се отказал от идеите си, заяви той в предаването "12+3" и поясни, че в момента е вписан в регистрацията на партията.

"Дали ще обжалваме, дали ще вземем регистрацията, дали ние ще изключим Кузман Илиев, или ще обърнем гръб и ще приключим тази сага, това няма никакво заначение за цялата политическа

обстановка."

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

НС създава единен национален регистър на ел.тротинетките

28.01.2026 16:31    

ародното събрание прие окончателно промени в Закона за движението

Кузман Илиев: Бог да им прости на инфилтрираните да зануляват „България може“!

Тези, които са инфилтрирани да “зануляват” партия “БЪЛГАРИЯ МОЖЕ” освен че са прихванити, некадърни, мързеливи и сл

Подадена е заявка за запазване на име на партия "Нашата България"

В Патентното ведомство вчера е подадена заявка за запазване на име на партия "Нашата България", показа справка на Dir.bg в електронния Държ