Подадена е заявка за запазване на име на партия "Нашата България"

28.01.2026 15:50

В Патентното ведомство вчера е подадена заявка за запазване на име на партия "Нашата България", показа справка на Dir.bg в електронния Държавен регистър на търговските марки.

Заявителят не е публикуван.

Преди седмица бившият началник на кабинета на Румен Радев Иво Христов определи това име като подходящо за бъдещата политическа формация на подалия оставка президент.

"Нашата България" - не знам дали са обсъждали такъв вариант, но това е едно добро име. В последните години тъкмо деребейското отношение към България е това, което отблъсна и възмути хората. Добре е всеки българин да знае, че всеки от нас разполага с равна част от настоящето на нашата родина", каза Христов пред БНТ.

Самият Радев използва израза "нашата България" в обръщението си към народа на 19 януари, в което обяви, че подава оставка. Той още не е обявил по какъв начин ще се включи в партийната политика.

Сред областите, за които е подадена заявката за запазване на марката "Нашата България", са политически рекламни услуги, наемане на политически сътрудници, събиране на политически статистически данни, набиране на средства за политически цели, съвети в областта на политиката, услуги за политическо лобиране, политически услуги, организиране на политически срещи, политически комуникационни услуги, политически информационни услуги, политическо консултиране, консултиране за политически кампании, политически изследвания и анализи.

По сходен начин са регистрирани като марки всички основни партии.

С Румен Радев от "Дондуков" 2 си тръгнаха началникът на кабинета му Гълъб Донев, секретарят по сигурност и отбрана Димитър Стоянов, секретарят за връзка с медиите Кирил Атанасов и съветникът по селско стопанство Явор Гечев.


Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Във Врачанско пламна морбили - общо 17 случая са регистрирани в областта досега

23.03.2026 18:24    

17 деца са заболели от морбили в община Бяла Слатина, обла

Гюров: Правителството работи по цялостен пакет от мерки, насочени срещу покачването на цените

"Във време на несигурност хората очакват от мен не просто думи, а ясна посока и разумни действия". Това написа във Фейсбук служебният премиер Андре

Шофьори на линейки искат: Достойно заплащане и по-висока категория на труд

Достойно заплащане и по-висока категория на труд поискаха шофьори на линейки от Велико Търново.Демонстрацията им идва след трагичната смърт