"Назначаването на служебно правителство се бави и България отново е в институционален вакуум. Конституционният съд се произнесе за дни за Радев, а "бързите" избори се протакат. Призовавам президента Йотова незабавно да назначи служебен премиер. Радев подаде оставка, правителството подаде оставка, парламентът не може да работи нормално."
Това заяви във видео във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
"Докато едни печелят време, държавата спира. Няма кой да носи отговорност, няма кой да взема решения, а цената се плаща от хората и бизнеса", категоричен бе бившият премиер.
"На този фон от седмица хората са притеснени от високи сметки за ток. Нека да е ясно: правителството няма отношение към сметките. Правителството отговаря само за гаранциите да има ток.
За сметките отговарят ЕРП-тата и независимия регулатор КЕВР. Затова настоявам КЕВР да се размърда от удобните кресла по кабинетите. Да започнат проверки!", продължава Борисов.
"Както виждам, новият премиер ще бъде на ПП-ДБ и Пеевски - Гюров. Те заедно го номинираха. Нямам претенции кой ще сложи тя, но да го назначи, защото държавата и администрацията не работи!", подчерта Бойко Борисов.
