Рая Назарян: Бюджетът и законите по ПВУ са приоритет на парламента до последното му заседание

17.03.2026 17:20

Приоритетите, които останаха, са удължителният закон за бюджет на второ гласуване, както и законите по Плана за възстановяване и устойчивост, касаещи четвърто и пето плащане, каза пред медиите председателят на Народното събрание (НС) Рая Назарян.

Тя отбеляза, че в четвъртък ще бъде последното заседание на парламента, като това не означава, че по време на ваканция в извънредни случаи, както и с 1/5 подписи на народни представители няма възможност да бъде свикано извънредно заседание на Народното събрание, когато се налага.

Рая Назарян се включи в заседание на правната комисия, което обаче поради липса на кворум не се състоя. „Изчакахме доста дълго, прозвъняхме всички членове на комисията, отказват да присъстват, така че да може да се разгледа т.нар. Закон за лобизма на второ четене, за да влезе в програмата за утре. Има и обединен доклад на законите за Наказателния кодекс, но не може да тръгне правна комисия, сигурно утре ще има нов опит“, коментира председателят на НС.

Тя добави, че в момента заседава бюджетна комисия за удължителния закон, както и комисията по транспорт и съобщенията, социалната комисия също ще заседава, така че „очакваме от тях също да има доклади, за да можем да ги включим и да ги разгледаме на второ гласуване, включително Законът за обществения транспорт, който също е изискване по ПВУ“.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Скандал в българската църква „Св. Георги“ в Одрин заради искане за богослужение на гръцки

09.05.2026 22:59    

За скандал в българската църква “Свети Георги Победоносец&rd

Атанас Запрянов: Доволен съм от постигнатото, но в армията остават много нерешени въпроси

Доволен съм от постигнатото. Знаете, че всяко правителство започва с програма, приоритети, мерки и цели и завършва с отчет. При сегашния мандат

Надежда Йорданова: Няма да участваме в избор на ВСС, основан на партийна аритметика

Безспорно е, че изборът на нов Висш съдебен съвет и на Инспектората към ВСС са важна стъпка за възстановяване на законността в управлението на

Руската ''Росатом'' ще развива проекти в България, Унгария и Словакия

"Росатом'' възнамерява да развива свои ядрени проекти в България, Унгария и Словакия. Това беше обявено днес от Алексей Лихачов, ръководител на дър