Йотова: Слава Рачева се превърна в гласа на детството на много българи

Йотова: Слава Рачева се превърна в гласа на детството на много българи
18.03.2026 15:34

С многобройните си роли в театъра, радиото и телевизията, както и с незабравимите образи, които създаде, Слава Рачева донесе радост и вдъхновение на всички нас. Тя даде глас не само на героите си, тя се превърна в гласа на детството на много българи. Това заявява държавният глава Илияна Йотова по повод загубата на легендарната актриса Слава Рачева.

В съболезнователен адрес до семейството и близките президентът посочва, че като всеотдаен творец Слава Рачева оставя незаличима следа в българската култура, а зрители и слушатели ще я запомнят с обич и благодарност.

Илияна Йотова отбелязва, че десетилетия наред образът на Педя човек-лакът брада, създаден от актрисата, е учил децата на добро, споделяйки най-скъпия си товар от приказки и песни. "А за възрастните топлият глас на Слава Рачева напомняше за детската магия, топлина и спокойствие, които трябва да имат място в сърцето на всеки един от нас“, заявява Илияна Йотова.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Окончателно! Депутатите приеха удължителния закон за бюджета

18.03.2026 16:42    

Законът за удължителния бюджет бе приет и на второ четене.

Трайчо Трайков и Владо Панев правят партия - "Ускорение"

Владислав Панев и Трайчо Трайков правят нова партия. Тя носи гръмкото име „Ускорение“. Основател е бившият депутат и съпредседател на &

Румен Петков и Симеон II посетиха Пордим във връзка с предстоящи значими годишнини

Председателят на ПП АБВ Румен Петков и Негово Величество Симеон II посетиха град Пордим. Заедно с кмета на общината Детелин Василев те положи

Скандал! Демерджиев вилнее в МВР – заповядва арести на кметове в Кърджали!

Жесток скандал се задава от МВР. Гражданинът Иван Демерджиев е наредил на главния секретар Георги Кандев да се извършват масови арести в об