Кабинетът отпуска 4,5 млн. евро за неотложни ремонти на оградата по българо-турската граница

01.04.2026 15:15

Министерският съвет одобри финансиране на Министерството на вътрешните работи (МВР) в размер 4 500 000 евро за обезпечаване на извършване на неотложни ремонтно-възстановителни дейности на инженерното съоръжение от възпрепятстващ тип и прилежащия път по българо-турската граница.

Това съобщиха от правителствената пресслужба.

С друго свое решение Министерският съвет отнема земеделски земи от МВР и ги включва в Държавния поземлен фонд. Става въпрос за 18 поземлени имота – публична държавна собственост, намиращи се в община Свиленград, област Хасково. Предоставени на МВР, имотите са били ползвани от Главна дирекция „Гранична полиция“ (ГДГП) за изпълнение на специфичните задачи по контрол и охрана на държавната граница.

Към настоящия момент имотите са с отпаднала необходимост за осъществяване на дейността на министерството, престанали са да имат качеството на имоти, свързани с ефективното изпълнение функциите на ГДГП по контрол и охрана на държавната граница и не са необходими за изпълнение на функциите на структурите на министерството. Съгласно разпоредби от Закона за собствеността и ползването на земеделските земи и с решение на Министерския съвет тези имоти се включват в Държавния поземлен фонд.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

ДПС подава сигнал срещу Демерджиев - натискал ли е кметове за “кошаревски” свидетели срещу Пеевски

18.06.2026 18:50    

Сигнал до прокуратурата за проверка на твърдения и действи

Гюров се жалва: Получил заплаха два дни преди да напусне поста, но отказал НСО

Бившият служебен премиер Андрей Гюров публикува видео в социалната мрежа, в което споделя "история от властта" - в него той разказва за охр

Правителството обмисля прогресивно облагане на жилищата: Предупредиха за възможен скок на наемите

Правителството обмисля въвеждането на прогресивен данък върху допълнителните жилищни имоти, за да се промени остарелият модел на данъчните оценки.

АЕЖ иска разследване на заплахи срещу журналиста Димитър Стоянов

Асоциацията на европейските журналисти – България настоява Прокуратурата и МВР незабавно да разследват сигналите за подготвяно нападение срещу разс