Крум Зарков: БСП трябва да внесе разум в държавата

03.04.2026 12:58

Избори 0426

„БСП трябва да внесе разум в държавата. Виждате какво се случва всеки ден - от цената на бензина на колонките до общото политическо поведение на всички други политически сили.”.

Това заяви председателят на БСП Крум Зарков по време на представянето на листата на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА в Сливен.

„Не съм чувал през живота си министър-председател да замине за някъде без да каже на никой и да подписва споразумение за война и мир. Реагирахме веднага.”, подчерта председателят на БСП. Той е категоричен, че не може външна политика да се прави с изненади. „Тя се прави въз основа на предварителен разговор.”, посочи Зарков и припомни, че по инициатива на БСП е свикано заседание на Народното събрание, за да се вземат мерки за растящите цени на горивата. „Нито проконтролираха споразумението, нито взеха законодателни мерки за горивата.”, подчерта той.

"Това не е цирк, а отговорна работа. Защото всеки един народен представител поема в ръцете си отговорност за съдбата на своите съграждани.”, каза още Зарков.

„Горд съм с нашата листа. Номер 5 е номерът, който ще ни изведе напред. Залогът за нас е много голям - в името на предците ни, в името на идеята ни, в името на бъдещето и на децата ни. Длъжни сме да се преборим.”, категоричен бе той.

Соня Келеведжиева: Държавата трябва се върне при хората

„Българинът иска почтеност от политиците. Иска последователност в действията им. Иска партия, която не се срамува да застане зад трудещите се. Българинът иска социално-справедлива държава.”.

Това заяви водачът на листата на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Соня Келеваджиева.

Тя е категорична, че БСП трябва да е силна партия, за да влияе върху посоката на държавата. „Държавата трябва се върне при хората. Тя трябва да защитава труда, да гарантира достъп до здравеопазване, образование, да върне достойния живот на българите.”, каза още кандидатът за народен представител.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив и стана на въглен (СНИМКИ, ВИДЕО)

05.04.2026 14:34    

Автобус от градския транспорт се запали в движение в центъра на Пл

Мъж пострада при пожар в столичен хоспис

8 противопожарни автомобила са гасили пожар в хоспис в София, има ранен, съобщиха от ГДПБЗН.Сигналът за произшествието бил подаден в 23,42 ч

КНСБ иска таван на надценките, забрана за спиране на тока на уязвими и още помощи за гориво

КНСБ настоя за спешен пакет от мерки в подкрепа на домакинствата и бизнеса заради нарастващите цени и икономическата несигурност. Синдикатъ

Трайчо Трайков: България разполага със собствен ресурс за производство на електроенергия

"Най-сериозната възможност за нас за намаляване на цените и ограничаване на зависимостта от внос на енергийни ресурси е временната промяна в схемат