Временно движението в тунел „Витиня“ на автомагистрала (АМ) „Хемус“ в посока София се осъществява в изпреварващата лента поради аварирал камион, съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Трафикът се регулира от „Пътна полиция“.
Към 13,30 ч от Агенцията съобщиха, че движението е възстановено.
От пътна помощ са изтеглили тежкотоварния автомобил от пътното съоръжение.
Шофьор на камион умишлено спря в тръбата за София на тунел „Витиня“ на АМ „Хемус“ днес преди обед и затрудни движението в последния почивен ден за Великден, съобщиха от АПИ.
Според пътната агенция водачът на превозното средство е спрял в тунела и при пристигането на екипите на пътноподдържащото дружество е отказвал съдействие да бъде изтеглен от тунела.
По данни на МВР-София водача на ТИР-а е отказал на органите на МВР да измести или да осигури достъп до пътното средство. Това е довело до намесата на полицейските служители, за да се възстанови трафика по АМ „Хемус“ и да не се възпрепятства пътуването на всички останали шофьори.
Шофьорът е задържан от МВР, а ИА „Автомобилна администрация“ започва проверка на дейността на транспортното дружество.
Държавата ще отговаря с цялата си сила на всяка провокация и няма да позволи българите да стават заложници, подчертават от АПИ.
Камионът е аварирал в тунел, по тази причина няма възможност за обходен маршрут, обясниха от вътрешното министерство и допълниха, че се е образувало километрично задръстване, съобщиха по-рано от БТА.
От 12:00 до 20:00 ч. днес ще е ограничено движението на тежкотоварни автомобили над 12 тона, пътуващи към София, информираха от АПИ.
Преди почивните дни от пътната агенция посочиха, че се очаква над 190 000 автомобила да излязат от София преди Великден. Във връзка с очаквания интензивен трафик за почивните дни временно ще се ограничава движението на тежкотоварните камиони над 12 т по най-натоварените пътни направления – по магистрала „Тракия“, по магистрала „Хемус“ – в участъка от изхода на София (при км 0) до пътната връзка при кръгово кръстовище с път I-4 (87 км), по магистрала „Струма“ и по път I-1 в отсечката от п.в. „Симитли“ (376 км) до п.в. „Кресна“ на АМ „Струма“ (402 км).
