Христанов: Шефове на губещи държавни предприятия са с по-високи заплати от министрите

27.04.2026 21:02


Шефове на губещи държавни предприятия са получавали месечно между 14 000 и 15 000 лева. Това съобщи в изявление във Фейсбук служебният министър на земеделието Иван Христанов.

"Показвам конкретни данни – директори на държавни предприятия с десетки хиляди лева възнаграждения за тримесечие, докато предприятията трупат загуби от милиони. Това е безочие", категоричен е той.

"Всички без изключение – на загуба. Всички без изключение – с високи заплати. И в същото време – липса на резултати и елементарна логика", подчертава служебният министър.

"Аз съм “ЗА” високите заплати. Те привличат добри специалисти. Но само когато има резултати. Когато има растеж. Когато има управление. Не когато системата е в разруха", подчертава той.

"Затова действам. Изисках пълен доклад. Връщам се от Люксембург утре и започваме корекция на възнагражденията", уверява Христанов.

"Няма да позволя държавни предприятия да бъдат доени, докато потъват. Няма да има "последни седмици", в които някой да си раздава бонуси.
Така се управлява държава – когато спреш безочието и върнеш справедливостта", завършва Иван Христанов.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Чужди туристи проговориха за цените на Слънчака: В шок сме!

27.06.2026 13:01    

Дюнер за 8 евро или парче пица за 3 евро. Това са най-предпочитани

Светило от Александровска болница обяви гладна стачка

Проф. д-р Милена Иванова-Шиварова - председател на синдикалната секция на Национален синдикат "Защита" в УМБАЛ "Александровска" ЕАД, препод

Бившата шефка на НДК разбрала за отстраняването си от медиите

Разбрах, че съм отстранена от поста си от медиите. Това заяви пред БиТиВи бившият директор на НДК Адриана Татарова.

Хотелиери по морето: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40%

В края на юни сметките на туристическия бранш показват тревожна тенденция – с 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със съ