Махат оградата на „Княжеска градина“, но не и около Паметника на съветската армия

30.04.2026 11:52

Поради отпаднала необходимост, Областна администрация на област София премахва външната ограда, която ограничава достъпа на гражданите до площи от парк „Княжеска градина“, съобщиха оттам.

Районът ще бъде обезопасен в рамките на днешния ден до приключване на дейностите.

"От съображения за безопасност на столичани и гостите на София се запазват загражденията около постамента на Паметника на съветската армия - до финализиране на концепцията за развитие на пространството в парка", казва областната администрация.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Николай Нанков за мантинелите: Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. и тя не е спряна

27.06.2026 01:39    

„Много е важно премиерът да борави с актуална, адекватна, ис

Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич

Предстои среща между Румен Радев и сръбския президент Александър Вучич, на която ще бъдат обсъдени двустранните отношения и евентуални пробле

Съветът на ЕС нареди: България да сведе дефицита от 5,7% през 2026 г. до 3,0% до 2029 г.

Съветът на Европейския съюз потвърди предложеното в началото на юни от Европейската комисия откриване на процедура за прекомерен дефицит ср

Асен Василев: Проектобюджетът не става за чеп за зеле, все едно е писан от олигархията

"Бюджетът не става за чеп за зеле. Изглежда като да е писан не от българското правителство, а от олигархията. Замразяват майчинските, миним