Хора с увреждания протестираха пред сградата на СО

Хора с увреждания протестираха пред сградата на СО
05.05.2026 17:30
БТА

Под надслов "Лична мобилност и право на достоен живот“ хора с увреждания проведоха акция пред сградата на Столичната община. В Международния ден за протест на хора с увреждания, те настояха за възможността си да се придвижват без проблем в градска среда.

Пред Радио София протестиращите заявиха:

"Аз съм незряща. Всички колонки по спирките изписват кога идват автобусите, трамваи, тролеи, преди говореха. Сега нито една не говори“.

"В центъра за 2 години премахнаха над 100 паркоместа за хора с увреждания. Те искат да ни изгонят от София“.

"Недопустимо е да тръгнеш на разходка и да станеш заложник на софийските асансьори в метрото“.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Кабинетът ще обсъди безводието в страната

26.06.2026 09:58    

Проблемът с безводието, водопроводите и напоителните системи ще бъ

„Маркет Линкс“: Румен Радев губи рейтинг

Месец след началото на мандата на правителството на Румен Радев се отчита спад от 5 процента в общественото доверие и ръст на недоверието с 6 проце

"Маркет линкс": Увеличава се недоверието към правителството и към премиера Румен Радев

Увеличава се недоверието към правителството на Румен Радев. Това показва ново социологическо проучване на агенция "Маркет линкс",

Идва жега! Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°

Днес ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове, главно над Западна и Централна България, ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност