Испанската полиция задържа в понеделник Джонатан Андик - синът на основателя на модния бранд Mango Исак Андик - в рамките на разследване около смъртта на баща му, съобщава "Ройтерс, пише bTV.
Припомняме, че Исак Андик загина на 14 декември 2024 г. след падане от 100-метрова скала по време на поход със сина си.
Инцидентът е станал в близост до Барселона, а Джонатан Андик е бил единственият свидетел на място.
Първоначално смъртта на модния магнат беше обявена за нещастен случай, но в последствие каталунската полиция заяви, че разследва и версията за възможно убийство.
Семеен говорител на фамилията Андик потвърди, че 45-годишния Джонатан е разпитван от следователи, но отказа да предостави подробности.
"Сътрудничеството беше и ще остане пълно", заяви говорителят, добавяйки, че семейството е убедено в невинността му.
Очаква се задържаният скоро да бъде изправен пред разследващ съдия. Делото остава под следствена тайна.
