Президентът Илияна Йотова подготвя благотворителния абитуриентски бал

28.05.2026 17:39

Президентът Илияна Йотова прие в Администрацията на държавния глава Минка Кирилова и Мария Методиева - стажантки към съветника по социални политики и стипендиантки на инициативата „Подкрепи една мечта“.

Двете млади жени участват активно в организацията на традиционния благотворителен абитуриентски бал, който ще се проведе на 4 юни.

По време на срещата бяха обсъдени теми, свързани с предизвикателствата пред младите хора, включително влиянието на технологиите и изкуствения интелект върху тяхното развитие. Президентът поздрави момичетата за постигнатото и им пожела „оттук нататък вие да давате уроци на живота“. И двете са израснали в институции и днес са студентки. Минка учи „Психология на развитието“ в НБУ, а Мария  „Икономическа социология и психология“ в УНСС.

Йотова изрази благодарност към менторите, преподавателите и всички, които са подкрепяли момичетата през годините. Тя подчерта, че желанието им да помагат на деца в институции и на жертви на насилие е пример за подражание.

Тази година благотворителният абитуриентски бал ще събере рекорден брой участници - над 100 младежи от Випуск 2026, настанени в социални услуги или приемни семейства. Наесен стипендии за висше образование ще получат онези от тях, които продължат обучението си. До момента в дарителската кампания са събрани 49 213 евро.

Всеки, който желае да подкрепи инициативата „Подкрепи една мечта“, може да направи дарение на следната банкова сметка:

IBAN: BG45 BNBG 9661 3000 1909 01

BIC: BNBGBGSD

Банка: БНБ

Основание: За инициативата „Подкрепи една мечта“

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Кандев срещу Демерджиев: Започнаха да "прибират" колегите, които върнаха надеждите на хората!

05.08.2026 21:49    

"Започнаха да "прибират" колегите, които върнаха надеждите на хора

Климатичен шок: Ел Ниньо тласка 49 милиона души към глад!

Глобалният климатичен феномен Ел Ниньо се завръща с унищожителна сила и заплашва да тласне поне 49 милиона души към остра продоволствена несигурнос

Йотова за Шумналиев: Отиде си един от истинските интелектуалци на България

С Димитър Шумналиев си отиде един от истинските интелектуалци на България. Той беше ярка личност с изострен усет към превратностите на времето, с т

Жечо Станков: Предложихме държавата да придобие 33% от „Хан Аспарух“, вместо да се дават на Турция

Жечо СтанковФейсбук 33% от правата за търсене и проучване в блок „Хан Тервел“ в бълг