Делян Добрев официално подаде молба за напускане на парламента

22.06.2026 15:05

Делян Добрев е подал молба за прекратяване на правомощията му като народен представител в 52-то Народно събрание, съобщиха за ФОКУС от пресцентъра на НС.

Заявлението е входирано в деловодството на парламента. Очаква се оставката му да бъде гласувана в пленарна зала в следващите дни, след което напускането му ще стане официално.

Преди два дни на брифинг Добрев обяви, че напуска активната първа линия на политиката. Като мотив за оставката си дългогодишният депутат и бивш министър посочи желанието си да даде път на младите лица в ГЕРБ. Добрев заяви, че ще е ще продъли да помага и да участва в партийния живот, но отстрани.

"В политиката съм от 20 година - 2007 година станах общински съветник, после депутат, после зам.- министър, министър. Идва момент, в който казах на младежите, че трябва да им се отстъпят места. От първия кабинет "Борисов" останахме аз и Владислав Горанов, другите се оттеглиха и дадоха път на новите", каза Добрев преди два дни.

Припомняме, че в началото на тази година се завъртяха слухове свързани с това, че депутатът ще напусне ГЕРБ. Информацията, която излезе по медиите бе, че с лидера на партията Бойко Борисов са се скарали. След това Добрев опроверга слуховете като написа:

"Слуховете за моята смърт са силно преувеличени. Не е вярно, че напускам ГЕРБ".

Този път обаче слуховете се превърнаха в реалност и Добрев напуска дългогодишната си активна политическа кариера.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Започна Международният военен турнир „Най-добър войн 2026“

22.06.2026 17:06    

С откриваща церемония в Националния военен университет „В. Л

Кметът Васил Терзиев: Трудно е да говориш за Витоша без София

Приветствам днешния разговор за бъдещето на Витоша. Всяка стъпка напред е добра новина. Това коментира в социалната мрежа кметът на столица

РИОСВ-София организира действия по спасяване на защитени екземпляри (СНИМКИ)

Експерти от РИОСВ-София организираха транспортирането на три защитени вида птици до Спасителния център за диви животни „Зелени бал

България влиза в режим „суша - порои“

България и Балканите навлизат в нов опасен климатичен режим на рязко превключване между тежка суша и разрушителни порои, съобщават от „Meteo Balkan