Служебният министър на МВР обеща подкрепа в разследването на двата случая с кмета на Бистрица

22.02.2026 20:34

Министърът на вътрешните работи Емил Дечев проведе разговор с кмета на софийското село Бистрица Самуил Попов. Поводът за срещата бяха двата инцидента, свързани с Попов - от юли 2025 г., когато маскирани влязоха в сградата на кметството, и палежът на личния му автомобил и входната врата на дома му от началото на тази седмицата, съобщава бтв.

Министър Дечев изрази загриженост и пълна подкрепа за кмета и семейството му, като увери, че ще настоява за пълно,  всестранно и обективно разследване на двата случая.

Той се ангажира да изиска от компетентните структури в МВР информация за движението на сигналите, подавани от кмета, и предприетите действия по тях.

Пред bTV кметът и съпругата му Веселина Попова разказаха как са преживели атаката и какви са съмненията им за мотивите.

Попов разказа, че съпругата му му е припомнила за съобщение, което може да се тълкува като предупреждение.

„Получих съобщение по Вайбър от човек, когото познавам. Може и да съм засегнал някакви бизнес интереси, но не мога да кажа какви“, обясни той, като уточни, че ще го предостави на разследващите.

Нощта на палежа кметът си спомня с ужас и най-вече заради това, че жена му, детето и племенника са били в къщата, пълна със задушлив дим.

Източник: бтв

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Борислав Гуцанов за гафа с Цицелков: Кой допуска до властта човек, който не е проверен?

22.02.2026 21:35    

Служебното правителство започна мандата си с трус –

Топло, облачно, на места с дъжд и сняг - такова време прогнозират синоптиците за идната седмица

През новата седмица времето ще бъде предимно облачно, с валежи на отделни места, но се очаква и постепенно затопляне.У

Делян Пеевски, председател на ДПС: Първи изборни победи за ДПС!

ДПС спечели първите си изборни победи за 2026-та на частичните местни избори, проведени днес в община Кирково.  На

Десетки са наводнените дворове след прелели реки в Хасковско

Усложнена остава обстановката в област Хасково, след обилните валежи в събота, които на места достигнаха 50 литра на квадратен метър. Излез