Започнаха снимките на новия филм на Яна Титова "Брънч за начинаещи"

03.07.2025 12:16

Започнаха снимките на новия филм на актрисата и режисьор Яна Титова. Лентата е озаглавена "Брънч за начинаещи". Комедията ще излезе на екран в началото на 2026 г.

"Брънч за начинаещи" превръща един работен обяд в катализатор за поредица от комични разкрития и доказва, че най-добрият начин да опознаеш някого е да видиш как се справя с пълен хаос. Сценаристи са Яна Титова и Виктория Радославова. В главните роли ще се появят любими имена от големия и малкия екран, като на този етап имената им се пазят в тайна.

Сюжетът на лентата се върти око амбициозната двойка Жана и Крум, които са готови на всичко, за да реализират своя следващ проект. Дори да организира здравословен брънч в привидно перфектен дом, за да убедят потенциалния си инвеститор, че животът им е също толкова идеален, колкото и смарт часовникът, който са създали.

Но прецизно замисленият план е напът да се провали за секунди, когато ексцентричната Росена и нейното семейство пристигат с пълната си отдаденост на традиционните български ценности. След поредица от трагикомични ситуации под перфектната покривка се разкрива единствената истина - че да се преструваш на щастлив не е същото като да бъдеш такъв.

Филмът е създаден от NO BLINK | Pictures, а продуценти са Александър Алексиев, Борислав Бориславов, Николай Стоичков. Водещата медия NOVA, която от години подкрепя развитието на филмовата индустрия в България, e ко-продуцент на лентата.

Яна Титова е режисьор и сценарист, позната както с късометражните си награждавани филми, така и с работата си по някои от най-гледаните български сериали като "Съни бийч", "Откраднат живот" и "Татковци". Пълнометражният ѝ дебют "Доза щастие" (2019) става най-гледаният български филм за годината. Филмът ѝ носи награди за режисьорски дебют, включително "Златна роза" и отличие от Столична община за принос към културата. Вторият ѝ филм "Диада" (2023) има световна премиера във Варшава и печели редица международни и национални отличия. През същата година Яна Титова прави режисьорски дебют и в театъра с интерактивния проект "МАМО?", а по-късно и с "Лисабон" на сцената на Младежки театър "Николай Бинев".

Източник: epicenter.bg

Култура
Подобни  

„Опера на върховете“ и „Сцена на върховете“ с рекорден брой изпълнители и посетители в Белоградчик

14.09.2025 14:17    

Освен водеща туристическа дестинация в България, Белогра

Народният театър открива сезона с мистична премиера на „Последният час на Мерилин Монро“

„Последният час от живота на Мерилин Монро“, режисиран от Деян Донков, е първата премиерна постановка на Народния театър за новия сезон

Георги Господинов получи голямата награда „Виленица“

Международната литературна награда „Виленица“ беше връчена снощи на българския писател Георги Господинов. Церемонията се пров

Арт галерия Vejdi озарена от „Острови на светлината“ на Васил Стоев

Арт галерия Vejdi открива в 18:00 часа на 18 септември 2025 г. /четвъртък/  изложбата „Острови на светлината“ на Васил С