ВИДЕО Стотици демонстрираха в защита на Благовест Коцев във Варна

ВИДЕО Стотици демонстрираха в защита на Благовест Коцев във Варна
09.07.2025 20:26
Стопкадър/ФБ/ПП

Към 2000 души се събраха пред сградата на Община Варна в подкрепа на задържания кмет на морската столица Благомир Коцев.

Те носеха плакати с послания: "Коцев е виновен за това, че не се продава", "Събуди се и измети мафията", "КПК арестува Благомир Коцев - кмет на Варна. Приключвай!", "Време е!", "Днес е Благо, утре си ти", "Не е корумпиран - пречи им" и др.

Минути след началото на протеста на място пристигнаха и депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България", напуснали днес пленарното заседание, за да подкрепят Благомир Коцев, предаде Радио Варна.

Те скандираха "Благо!" в подкрепа на варненския кмет.

"Благо е представител на много варненци! Както София показа, че може да си отстои кмета, така и Варна ще покаже, че този кмет ще управлява тук и никой не може да го смени, докато не ги бие на избори... Те не знаят, че не могат да преборят свободните хора. Ще продължим да се борим! Благо и общинските съветници в момента са на места, на които не би трябвало да са. Искат да ги откарат в София. Знаете ли какво ще се случи, като ги откарат в София? Ще ги посрещнем с протести там също!", подчерта Кирил Петков, бивш съпредседател на "Продължаваме промяната".

Филип Спасов от ПП-ДБ призова протестиращите да присъстват на заседанието на Общинския съвет във Варна, защото, по думите му, "ще обсъждат нашите пари".

На протеста присъстваше и съпругата на Благомир Коцев. "Да продължават да го подкрепят - да не се отказват", призова тя.

Протестиращите тръгнаха към площад "Независимост" през бул. "Сливница". Те се спряха на "Севастопол" за импровизиран музикален пърформанс.

Множеството се насочи към площад "Независимост" и сградата на Съда. Към 20 часа протестът приключи.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Влиятелен турски вестник хвали Южното ни Черноморие

12.07.2025 12:43    

България е единствената чуждестранна дестинация, представе

За 3 години само 33-ма студенти са поискали за стажуват, а в замяна държавата да плати обучението им

За период от 3 години само 33-ма студенти са пожелали да стажуват при работодател, в замяна на това държавата да поеме разходите за обучението им в

Слънчево време днес с максимални температури между 28° и 33

Днес е преобладава слънчево време, с по-съществени временни увеличения на облачността след обяд отново в източните и в планинските райони. Максимал

Желязков: Повишеният кредитен рейтинг е сериозен вот на доверие за българската държава

Дългосрочният кредитен рейтинг на България вече е от високия инвестиционен клас, какъвто до момента страната ни никога не е имала. Европейската рей